>>> Dřevostavby

Montované rodinné domy

Mluvíme-li o montované dřevostavbě, mluvíme vlastně o částečně připravených panelech, které jsou následovně dopraveny na místo stavby. Na základovou desku se pak během několika týdnů skompletuje samotný dům.

Při dřevostavbách s rámovou konstrukcí jsou panely tvořeny z dřevěných rámů a příčných trámů. Vzniklé dutiny pak vyplňuje izolační látka. Pro konstrukci vnitřního prostoru se používá desek ze sádrokartonu a vnější izolační desky. Následně lze použít všechny běžné druhy fasády.

Tepelná izolace
Tepelná izolace obvodových zdí montovaných domů na bázi dřeva je vynikající. Konkrétně se jedná o hodnotu 0,19W/m2 K.

Dodací lhůty
Maximálně 90 dnů od podpisu smlouvy, na přepravu jednoho domu je potřeba 2 kamionů.

Protipožární ochrana
Uvnitř se k opláštění stěn používají sádrokartony, které jsou velmi dobrou protipožární ochranou. Splňují požadavky třídy A2 to znamená, že jsou nehořlavé. Montované domy na bázi dřeva, jako systém lehké stavební konstrukce, dosahují dobrých až velmi dobrých hodnot protipožární odolnosti.

Životnost
Předpokladem pro zachování životnosti dřevostaveb je forma jejich fasády. Nosná konstrukce ze dřeva vydrží přes 100 let za předpokladu, že je dostatečně chráněna před vlhkem. Skladba stěn moderní dřevostavby dokonale uzavírá prostor od vlivu povětrnosti. Zvenku je dřevěná konstrukce před větrem a deštěm chráněna omítkou nebo obkladem dřevem. Vnitřní stěny jsou od vlhkosti ochráněny speciální fólií.